Piotr Bakal – Koncert

Już 3 czerwca (piątek), mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert Piotra Bakala, poety, barda, autora, kompozytora i piosenkarza.

Piotr Bakal

Jest twórcą zaangażowanych songów i lirycznych ballad. W swoich tekstach mówi o sobie i otaczającym świecie. Miłość, wolność, przemijanie, afirmacja życia, krytyczny dystans do otaczającej rzeczywistości, zachwyt nad Naturą – to uniwersalne treści przekazywane prosto, dobrze rozpoznawalnym, ciepłym, miękkim, ale i męskim głosem.

Piotr Bakal

Jego utwory są zdecydowanie melodyjne. Piosenki takie, jak „Być może raz”, a przede wszystkim „Ballada w e-moll” same chcą się śpiewać. Choć przeważają klimaty refleksyjne, liryczne, sporo jest dynamiki rocka (francuskojęzyczny „Terminus”). Pulsują też rytmy i frazy rodem z jazzu.

Wydał sześć płyt autorskich: „Obłoki” (Warner Music Poland 1997), „Rozmnażanie zer” (SLM „Ballada” i Polskie Radio SA 2002), „Od słowa do słowa” (SLM „Ballada” 2013), francuskojęzyczną „Fais gaffe aux paroles” (Piotr Bakal 2017), „nie tylko LATO Z KOMARAMI” (SLM „Ballada” 2019) i „Było, co było” (SLM „Ballada” 2020). Od 2000 r. członek władz Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. W latach 1987 – 1993 mieszkał i koncertował we Francji. W 2021 roku obchodził jubileusz 45-lecia działalności artystycznej. W 2017 r. nagrodzony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, w 2021 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Przez trzy lata (1985-1987) był autorem cotygodniowej audycji Programu 3. Polskiego Radia „Śpiewać Poezję”. 

Brał udział w kilku francuskich festiwalach piosenki (Printemps de Bourges ’88, Journées Internationales Georges Brassens ’89 w Sete i innych). Pracował w Radio Solidarność w Paryżu.

W 2017 roku został uhonorowany Nagrodą Stowarzyszenia Autorów ZAIKS – za popularyzację polskiej twórczości rozrywkowej oraz przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. W 2021 roku Prezydent RP nadał mu Srebrny Krzyż Zasługi za „zasługi dla kultury polskiej”.

Koncert Piotra Bakala

Data: 3 czerwca 2022
Godz. 19.00 (prosimy o wcześniejsze przybycie)
Miejsce: Restauracja Zamkowy Młyn
Wstęp: Bezpłatny (wymagana rezerwacja stolika – tel. 535 414 799)

Pozostałe aktualności:

Warto wiedzieć: Koncert Czarny / Mikulski – Restauracja Zamkowy Młyn

Koncert Czarny / Mikulski – Restauracja Zamkowy Młyn

Warto wiedzieć: Czego pragną kobiety? – Dzień kobiet w Zamkowym Młynie

Czego pragną kobiety? – Dzień kobiet w Zamkowym Młynie

Warto wiedzieć: Illusion – Koncert – Trasa akustyczna 2024

Illusion – Koncert – Trasa akustyczna 2024

Warto wiedzieć: Kolacja degustacyjna – Z serca na talerz

Kolacja degustacyjna – Z serca na talerz