JuraPark Krasiejów – moc atrakcji dla całej rodziny!

JuraPark Krasiejów to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Opolszczyzny i punkt obowiązkowy dla każdej rodziny z dziećmi. W położonym zaledwie 42 minuty jazdy od naszego hotelu Parku Dinozaurów czeka na Was tak wiele atrakcji, że opisanie ich wszystkich przyszło nam z niemałym trudem!

JuraPark Krasiejów

Tak wiele atrakcji w jednym miejscu!

Jeśli masz ochotę odwiedzić z rodziną JuraPark w Krasiejowie i interesuje Cię dobry hotel, Krapkowice będą bardzo dobrą bazą wypadową. Z naszego hotelu Zamkowy Płyn do parku dinozaurów w Krasiejowie dostaniesz się w zaledwie 42 minuty! Na miejscu w cenie biletu (można kupić bilet rodzinny) możesz skorzystać z tunelu czasu, ścieżki dydaktycznej, pawilonu paleontologicznego wykopaliska, oceanarium, kina 5D, parku rozrywki czy placu zabaw! Mało tego, tuż obok JuraParku Krasiejów znajduje się Park Nauki i Ewolucji Człowieka, który również koniecznie musicie odwiedzić!

Park Dinozaurów JuraPark Krasiejów – garść praktycznych informacji

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi na myśl na temat Krasiejowa to dinozaury. To właśnie wokół tych prehistorycznych stworzeń oparta została formuła tego miejsca. Wszystko zaczęło się od okrycia śladów prehistorycznych stworzeń sprzed 230 milionów lat, w tym najstarszego przodka dinozaurów. Szybko okazało się, że tereny wokół Krasiejowa są wyjątkowo zasobne w złoża skamieniałości triasowych. Wybór miejsca na budowę JuraParku nie był zatem przypadkowy. Dziś, Park Dinozaurów Krasiejów jest największym parkiem tematycznym w Europie! Tak naprawdę spędzić można tu niemal cały dzień, gdyż na samo zwiedzanie Ścieżki Dydaktycznej warto przeznaczyć ok. 2 godzin. Jest to zdecydowanie jedna z największych atrakcji turystycznych dla rodzin z dziećmi w tej części Polski!

Ścieżka Dydaktyczna – tu rządzą dinozaury!

Chyba najbardziej imponującym miejscem JuraParku w Krasiejowie jest atrakcja o nazwie „Ścieżka Dydaktyczna”. Na terenie wyrobiska stworzono trasę o długości 1,5 km, wzdłuż której podziwiać można ok. 200 modeli, reprezentujących niemal 70 gatunków dinozaurów, gadów i płazów, oczywiście naturalnej wielkości! Jest to nie tylko jedyne w swoim rodzaju miejsce na zrobienie świetnych, rodzinnych zdjęć, ale również doskonała lekcja historii, dzięki rozmieszczonym przy trasie planszom edukacyjnym. Warto wybrać się na zwiedzanie tego miejsca z przewodnikiem, który w ciekawy sposób wprowadzi Was w świat tych mezozoicznych gadów.

JuraPark Krasiejów – Co jeszcze warto zobaczyć?

Park Dinozaurów Krasiejów to miejsce, w którym odwiedzający mogą liczyć na szereg niekończących się atrakcji. Kolejną, o której warto wspomnieć jest Pawilon Paleontologiczny, gdzie podziwiać można skamieniałości triasowych płazów i gadów. Jest to obiekt unikalny w skali całego świata, gdyż znajduje się tuż nad miejscem, w którym prowadzone są prace paleontologiczne! Pawilon Paleontologiczny otrzymał wiele nagród i wyróżnień architektonicznych.

Oceanarium? A może Kino 5D? Atrakcje nie mają końca!

Kolejnym ciekawym miejscem jest Prehistoryczne Oceanarium, gdzie podziwiać można uroki morskich głębin. Dzięki trójwymiarowym technikom, można odnieść wrażenie, ze naturalnych rozmiarów morskie stworzenia są tak naprawdę prawdziwe! Królem podwodnego świata z pewnością jest Megalodon o długości aż 20 metrów! Następną świetną atrakcja jest Kino 5D. Podczas jednego z 5-wymiarowych seansów filmowych, możemy poczuć się jak prawdziwi uczestnicy prehistorycznych wydarzeń! Warto pamiętać, że filmowe seanse (od 6 do 10 minut) wymagają dodatkowej rezerwacji i opłaty.

Zaszalej w Rodzinnym Parku Rozrywki!

Twórcy JuraParku w Krasiejowie przeszli samych siebie! Po odwiedzeniu wszystkich wymienionych we wpisie atrakcji rodzice pewnie będą mieli ochotę na odrobinę odpoczynku, ale dzieci na pewno nie odmówią sobie szalonej zabawy w Rodzinnym Parku Rozrywki. Euro-bungee, piracki statek, dmuchane zjeżdżalnie, prehistoryczny labirynt, automaty do gier, karuzele – to wszystko i wiele więcej czeka tu na dzieci żądne rozrywki! Jakby jeszcze komuś było mało – na terenie Parku Dinozaurów w Krasiejowie znajduje się też plac zabaw dla dzieci powyżej 3 roku życia o powierzchni aż 3000 metrów kwadratowych! Nie żartowaliśmy pisząc, że wizyta w JuraParku to pomysł na spędzenie całego dnia 😉

Park Nauki i Ewolucji Człowieka

Jest tylko jedno skojarzenie z miejscowością Krasiejów – dinozaury i lokalny JuraPark! Ale to nie koniec atrakcji, jakie ofertuje to miejsce. Tuż przy parku dinozaurów znajduje się bowiem absolutnie fantastyczny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Jego zwiedzanie podzielone jest na trzy etapy – multimedialną poczekalnię, wyprawę promem kosmicznym w otchłań wszechświata oraz magiczną podróż wehikułem czasu. Zwiedzanie Parku w niczym nie przypomina wizyty w tradycyjnym muzeum – tutaj wybieramy się w kosmiczną wycieczkę w czasie i przestrzeni, gdzie świat fizyczny i wirtualna rzeczywistość na zmianę się przenikają. To jednak nie tylko doskonała zabawa, ale również przystępna forma edukacji dla dzieci i dorosłych na temat ewolucji naszych przodków.

Istnieje możliwość wykupienia biletu kompleksowego, który daje możliwość zwiedzenia obu atrakcji turystycznych Opolszczyzny – Jura Parku oraz Parku Ewolucji. Wiele osób łączy zwiedzanie tego miejsca ze spływem kajakowym przez Małą Panew – Jura Park znajduje się bowiem nieopodal rzeki. Jeśli macie natomiast wykupione w naszym hotelu noclegi JuraPark możecie odwiedzić przy okazji zwiedzania Góry św. Anny – atrakcje woj. opolskiego dzieli zaledwie 35 minut jazdy autem!

Czas dojazdu z Hotelu Zamkowy Młyn: 42 minuty
Orientacyjny czas zwiedzania: cały dzień
Wstęp płatny: Tak
Atrakcja dla rodzin z dziećmi: Tak
WWW: https://juraparkkrasiejow.pl/

Źródło zdjęć: juraparkkrasiejow.pl