Pole golfowe Kamień Śląski – podejmij sportowe wyzwanie!

Pole golfowe Kamień Śląski to wyjątkowe miejsce zarówno dla tych, którzy na grze w golfa zjedli zęby, jak również dla rodzin, które po prostu chcą aktywnie i ciekawie spędzić swój wolny czas. Wybierając przy okazji nasz hotel, opolskie centrum golfa odwiedzisz po zaledwie 18 minutach jazdy autem!

pole golfowe Kamień Śląski

Golf to doskonała rozrywka dla każdego!

Pole golfowe w Kamieniu Śląskim, nazwane Karolinka Golf Park, to nie tylko ważne miejsce dla miłośników golfa w regionie, ale również ciekawa atrakcja Opolszczyzny. Do popularnej „Karolinki” przyjeżdżają zarówno gracze turniejowi, amatorzy, jak również ci, którzy chcą postawić w tej dyscyplinie sportu swoje pierwsze kroku lub po prostu – miło spędzić czas na nauce czegoś całkowicie nowego w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody. Tym bardziej, że nieopodal pola golfowego znajduje się inna ważna atrakcja Opolszczyzny – Silesia Ring, a zaledwie 19 km dalej – słynna Góra św. Anny!

Pole Golfowe Kamień Śląski – dlaczego jest takie wyjątkowe?

Dlaczego pole golfowe w Kamieniu Śląskim to jedna z ciekawszych atrakcji Opolszczyzny? Po pierwsze jest to jedyne pole golfowe klasy mistrzowskiej w regionie. Po drugie, jest to miejsce szczególnie bliskie naturze – jedyne takie w Polsce, gdzie dołki wkomponowane zostały w sosnowy las! W takich okolicznościach przyrody gra stanowi szczególną przyjemność, niezależnie od poziomu zaawansowania. Na 40-hektarowej, zielonej działce umiejscowiono 9 dołków do gry, a na gości czeka wypożyczalnia sprzętu, meleksy oraz sklep ze sprzętem golfowym, czyli wszystko czego potrzebuje zarówno początkujący, jak i zaawansowany golfista.

Poznaj historię Opolskiego Klubu Golfowego!

Jeśli chodzi o golf, Kamień Śląski ma długą tradycję. Jedno jest pewne – pola golfowego w Kamieniu Śląskim z pewnością nie byłoby gdyby nie działalność OKG, czyli Opolskiego Klubu Golfowego. Klub ten założony został przez amatorów tego sportu w 2002 roku, a jego pomysłodawcą i wieloletnim prezesem był Marian Siwon. Początkowo, na klub składała się grupa kilkunastu przyjaciół. Dziś, jest to profesjonalna organizacja zrzeszająca ponad 100 członków. To właśnie członkowie OKG co roku organizują turnieje Open Karolinka Golf, które odbywają się oczywiście na polu golfowym w Kamieniu Śląskim.

Nie taki golf straszny, czyli kilka słów dla początkujących

Jak zostało o już wspomniane, z pola golfowego w Kamieniu Śląskim korzystają przede wszystkim mniej lub bardziej zaawansowani gracze. Jeśli jedynym Twoim doświadczeniem z tą dyscypliną było dotychczas oglądanie telewizyjnej relacji z rozgrywek przez 5 minut i zastanawiasz się czy w ogóle jest sens próbować, mamy dla Ciebie jasną odpowiedź: zdecydowanie tak! Jeśli chodzi o naukę gry w golfa – Kamień Śląski jest doskonałym do tego miejscem. Po pierwsze – wypożyczysz tu niezbędny sprzęt – kije i koszyk z piłkami. Po drugie – możesz skorzystać z „Kursu początkującego golfisty” lub pojedynczych lekcji „Mój pierwszy raz” pod okiem doświadczonego instruktora. Wystarczy przyjechać do Kamienia Śląskiego, zapisać się na lekcje i rozpocząć świetną przygodę!

Gra w golfa dla najmłodszych? Jak najbardziej!

Gra w golfa może być fantastycznym sposobem na spędzenie aktywnego czasu z całą rodziną. Co roku na polu golfowym w Kamieniu Śląskim organizowane są zajęcia dla najmłodszych, w ramach których dzieci w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania ćwiczą grę w golfa pod okiem trenera. Warto pamiętać, że gra w golfa to forma aktywności ruchowej, która angażuje wiele mięśni, ale przede wszystkim – uczy koncentracji i cierpliwości, co jest przecież tak ważne w dorosłym życiu. A po skończonym treningu nie omieszkajcie zabrać swoich pociech na „coś na ząb” – restauracja w Krapkowicach Zamkowy Młyn będzie doskonałym wyborem!

Jak się ubrać na pole golfowe? Na pewno nie w jeansy i t-shirt!

Przyjeżdżając na pole golfowe warto wiedzieć o kilku zasadach, jak choćby te dotyczące ubioru. Wydawać by się mogło, że do gry w golfa wystarczy po prostu założyć to, w czym czujemy się dobrze. Z jednej strony jest to prawda, jednak z drugiej – golf jest specyficzną dyscypliną sportową o wieloletnich, starannie pielęgnowanych tradycjach. Dlatego też na oficjalnej stronie pola golfowego w Kamieniu Śląskim zaleca się zadbać o takie elementy garderoby jak koszulka polo z kołnierzykiem, długie lub krótkie spodnie materiałowe oraz buty golfowe lub buty na płaskiej podeszwie.

Zwiedzając różne atrakcje Opolszczyzny nie omieszkaj odwiedzić również słynnego w regionie pola golfowego. A po skończonym zwiedzaniu koniecznie skosztuj jednej z regionalnych potraw serwowanych przez Zamkowy Młyn. Nie wszystkie hotele opolskie mogą pochwalić się tak dobrą i polecaną restauracją!

Czas dojazdu z Hotelu Zamkowy Młyn: 18 minut
Orientacyjny czas zwiedzania: 120 minut
Wstęp płatny: Tak
Atrakcja dla rodzin z dziećmi: Tak (dzieci i młodzież do 16 roku życia grający z rodzicami – 0 zł)

Źródło zdjęć: karolinkagolfpark.pl