Silesia Ring – motoryzacyjny luksus na europejskim poziomie!

Tor wyścigowy Silesia Ring to gratka dla prawdziwych fanów motoryzacji. 3636 metrów długości, ponad 12 metrów szerokości i 15 zróżnicowanych zakrętów – jeśli szukacie miejsca, które zapewni Wam ekstremalne wrażenia sportowe, to dobrze trafiliście! Ten obiekt przesiąknięty adrenaliną znajduje się tylko 18 minut od naszego hotelu – Zamkowy Młyn.

Wbrew pozorom Silesia Ring to atrakcja nie tylko dla mężczyzn. Kobiety również mogą tam grać pierwsze skrzypce. Nie wierzycie? Podczas jazdy na torze, liczą się umiejętności – nie płeć. Niejednokrotnie po wykonaniu kilku okrążeń w towarzystwie innych kierowców okazywało się, że auto, które mknęło z niezwykłą precyzją, prowadziła… kobieta. Skórzany kombinezon i kask gwarantują niezły kamuflaż – prawda panowie?

Silesia Ring to jeden z najlepiej wyposażonych torów wyścigowych w Europie. A jeśli już o Europie mowa, to Kamień Śląski znajduje się „nieopodal” kilku europejskich stolic. Zatrzymując się w naszym hotelu – Zamkowy Młyn od Bratysławy, Wiednia, Pragi, Berlina czy Warszawy dzieli Was maksymalnie 4,5 godziny drogi! Nieco bliżej znajduje się Zamek w Mosznej, Góra Św. Anny i Fabryka Robotów w Mosznej. Widzieliście już te atrakcje Opolszczyzny?

Spełnijcie swoje motoryzacyjne marzenia!

Silesia Ring to jedyne takie miejsce na mapie Opolszczyzny. Jeśli lubicie ekstremalną jazdę samochodem, ale bezpieczeństwo jest dla Was równie ważne, to w tym obiekcie możecie doznać prawdziwych sportowych emocji. Tor, który częściowo został wykonany na starym pasie samolotowym, dostosowany jest zarówno do jazdy samochodem, jak i motocyklem. I to przy rozwijaniu zawrotnych prędkości!

Wybierając się do Silesia Ring w Kamieniu Śląskim, można przetestować możliwości własnego auta. Jeśli nie jesteście pewni stanu technicznego swoich „czterech kółek”, to lepiej nie ryzykujcie. Taka zabawa może szybko skończyć się powrotem auto lawetą. Polecamy zdać się na profesjonalistów i po prostu zaszaleć! Korzystając z wypożyczalni, która znajduje się tuż obok toru wyścigowego, rezerwujecie sobie niezapomnianą przygodę wśród ryczących silników i „zamykających się liczników” wyścigowych aut.

Silesia Ring – niech moc będzie z Wami!

Decydując się na wynajem auta, będziecie mieli do dyspozycji ekskluzywny model Lotus Elise CUP 250. „Do setki” maszyna ta rozpędza się w zaledwie 4,3 sekundy! Jej maksymalne osiągi wynoszą aż 238 km/h. Masa całkowita tej rajdowej rakiety to tylko 920 kg. Czujecie już dreszczyk emocji na skórze? Na chwilę musimy jednak wrócić na ziemię, gdyż jest jedno małe – i to dosłownie! – „ale”. Kierowca, który wsiada za „kółko” brytyjskiego Lotusa Elise nie może mieć więcej niż 185 cm wzrostu. A wszystko to, ze względu na maksymalnie zredukowaną masę, co skutkuje ograniczonym miejscem w środku. No cóż – coś za coś.

Jednak bez względu na to, czym będziecie szaleć po torze, pamiętajcie, że bardzo ważne jest zachowanie środków ostrożności. Kierowca podczas jazdy musi być w kasku bezpieczeństwa. Można zabrać swój lub wypożyczyć go na miejscu. Pamiętajcie też o zapiętych pasach bezpieczeństwa. Idealna tafla asfaltu daje ogromne możliwości. Każdy spontaniczny ruch ciała może nieść za sobą ryzyko utraty kontroli nad maszyną.

Adrenalina, dreszczyk emocji i sportowa zabawa -Silesia Ring

Silesia Ring, to jedno z tych miejsc, w których można spełnić niejedno motoryzacyjne marzenie. Siadając na fotelu kierowcy, macie aż 560 metrów długości toru, by się rozpędzić. Po drodze czeka Was 15 zakrętów o zróżnicowanej charakterystyce. Najdłuższy prosty odcinek ma długość ponad 700 metrów! Wyobrażacie sobie ten ryk silników? Bez wątpienia będzie głośniejszy niż w kultowym filmie „Szybcy i wściekli”!

Kamień Śląski – tor o wysokim poziomie bezpieczeństwa

Tor jest zabezpieczony specjalnymi barierami energochłonnymi. Na zakrętach znajdują się pułapki żwirowe, które zmniejszają prędkość auta, gdy nagle wypada z toru. Na terenie obiektu znajduje się też centrum medyczne. Pamiętajcie jednak o zdrowym rozsądku, którego nigdy nie powinna zagłuszyć adrenalina.

Komfortowa przestrzeń na trybunach dla kibiców w każdym wieku

Fani mocnych wrażeń z pewnością nie będą żałowali wizyty na torze wyścigowym. W tym miejscu nikt nie narzeka na nudę – ani profesjonaliści, ani amatorzy, ani kibice. Zabawa w Silesia Ring to możliwość wyczucia auta, doskonalenia swoich umiejętności za „kółkiem” oraz aktywnie spędzony czas z najbliższymi. Mniej odważni wielbicieli szybkiej jazdy wraz z dziećmi, mogą podziwiać wyczyny kierowców z trybun, które znajdują się blisko toru, ale są całkowicie bezpieczne. Wy też z pewnością poczujecie sportowe emocje!

Silesia Ring to miejsce, które bez wątpienia warto odwiedzić. Profesjonalny tor wyścigowy o niezwykle równej tafli asfaltu po prostu robi wrażenie! Pozwala poczuć klimat tego sportu na światowym poziomie. A to wszystko wśród turystycznych atrakcji Opolszczyzny. A zatem „gaz do dechy” i w drogę! Pst… Tylko nie róbcie rozgrzewki w drodze do Kamienia Śląskiego z hotelu – Zamkowy Młyn!

Czas dojazdu z Hotelu Zamkowy Młyn: 18 minut
Orientacyjny czas zwiedzania: 70 minut
Wstęp płatny: Tak
Atrakcja dla rodzin z dziećmi: Tak